Betlehemské svetlo 2015

Púť Betlehemského svetla v roku 2015

Plánovaný harmonogram tohtoročnej cesty Betlehemského svetla

Je to už 26. krát, kedy prinesú skautky a skauti na Slovensko Betlehemské svetlo. Keďže je s týmto podujatím spojeného mnoho plánovania a príprav, tak vám prinášame tohtoročný harmonogram už teraz. Poznačte si do diárov tieto dôležité termíny a buďte v obraze.

Prebratie Betlehemského svetla vo Viedni

Svetielko z Betlehema odpáli vo Viedni v sobotu 12. 12. už tradične Družina roka. Tentokrát bude ekumenická slávnosť vo farskom kostole Neusimmering.

Odovzdanie betlehemskej štafety poľským skautom

Plamienok z Betlehema odovzdajú slovenskí skauti svojím poľským priateľom v nedeľu 13. 12. Tentokrát sa odovzdanie uskutoční na poľskej strane.

Odovzdanie Svetla do rúk prezidenta SR

Predpokladaným termínom odovzdania Betlehemského svetla prezidentovi SR je nedeľa 13. 12. v popoludňajších hodinách.

Distribúcia Svetla vlakmi po Slovensku

Ak býva zvykom, najbližšia sobota pred štedrým dňom je ideálnym časom na rozvoz Svetla vlakmi do každého kúta Slovenska. Tohtoročná sobota nesie dátum 19. 12.