Betlehemské svetlo príde na Slovensko v sobotu 15. decembra

24 október 2018

V roku 2018 príde na Slovensko Betlehemské svetlo v podvečerných hodinách 15. decembra, kedy ho po 14-tej hodine na slávnostnej ekumenickej ceremónii v Linzi  odpália zástupcovia Slovenského skautingu. Aj tento krát prinesie toto Svetlo lásky a pokoja Družina roka – tento rok družina Zebry z Bratislavy. Pozrite si plánovaný harmonogram tohtoročnej cesty Betlehemského svetla.

Plánovaný harmonogram tohtoročnej cesty Betlehemského svetla

Tento rok to bude už po dvadsiaty deviatykrát, čo na Slovensko zavíta plamienok zo samotného Betlehema. Keďže sú s týmto podujatím spojené mnohé plánovania a prípravy, prinášame tohtoročný harmonogram už teraz. Dúfame, že vám pomôže s plánovaním vašich lokálnych podujatí.

Prevzatie Svetla

Tradícia odpaľovania Betlehemského svetla hovorí o jeho prevzatí v jednom z viedenských kostolov. Avšak tento rok je to už 30 rokov od prvého odpálenia a celá slávnostná ceremónia sa presunie do Linzu – mesta, kde celá táto novodobá tradícia začala. Ekumenická bohoslužba sa uskutoční v sobotu 15. decembra v Katedrále Nepoškvrneného počatia Panny Márie (Mariendom).

Odpálenie poľským skautom

Tento rok odovzdávame Svetielko z Betlehema poľským skautom u nás, na slovenskej strane. Svätá omša, počas ktorej sa tak udeje, sa bude konať v nedeľu 16. decembra v Kostole sv. Jozefa vo Svite.

Distribúcia vlakmi po Slovensku

Ako už býva zvykom, najbližšia sobota pred Štedrým dňom je ideálnym časom na rozvoz Svetla vlakmi do každého kúta Slovenska. V tomto roku to bude v sobotu 22. decembra.

O celom podujatí, presných dátumoch a časoch budeme ešte informovať.