Betlehemské svetlo priniesli skauti na najvyššie obývané miesto Slovenska

22 december 2011

BRATISLAVA (22. december 2011) – Od Čiernej nad Tisou na juhu, až po vrcholky Tatier. Všade tam zavítajú skauti, aby so sebou priniesli žiarivý symbol Vianoc.
Každoročne prinášajú podtatranskí skauti plamienok z Betlehemu až k pracovníkom Observatória SAV na Lomnickom štíte (2 632 m. n. m.).V roku 2011 sa na tatranskom končiari rozhorí po 18 krát.

Doplňujúce informácie:

Aktuálne informácie o Betlehemskom svetle a ďalšie tlačové správy: www.skauting.sk/svetlo

Na webstránke www.skauting.sk/svetlo sa dajú vyhľadať údaje, ktorý vlak a o koľkej doručí Betlehemské svetlo do železničných staníc troch stoviek miest a obcí.

O Slovenskom skautingu:

Slovenský skauting so 6 000 členmi patrí medzi najväčšie a najaktívnejšie občianske združenia pre deti a mládež v Slovenskej republike. 92 percent jeho členskej základne tvoria deti a mládež do 18 rokov. O ich výchovu a neformálne vzdelávanie sa stará 700 kvalifikovaných dospelých dobrovoľníkov. Pracujú v 120 mestách a obciach na celom Slovensku. Slovenskí skauti oslávili v roku 2007 spoločne s ďalšími 38 miliónmi skautiek a skautov v 216 krajinách na celom svete významné výročie – 100 rokov skautingu.

Ďalšie informácie o Slovenskom skautingu, jeho projektoch a činnosti:

VYDAVATEĽ SPRÁVY
Slovenský skauting, o. z.
Račianska 96
tel. 02 – 446 40 154