Skauti priniesli Betlehemské svetlo do prezidentského paláca

16 december 2012

BRATISLAVA (15. december 2012) – V sobotu 15. 12. 2012 podvečer, krátko po 18:00 hodine prijal plamienok Betlehemského svetla z Baziliky narodenia Pána v Svätej zemi prezident Ivan Gašparovič od delegácie Slovenského skautingu na čele so štatutárnym zástupcom Slovenského skautingu Ľubomírom Ondrušekom. Súčasťou tohtoročnej delegácie boli skautky zo Žiliny, ktoré vyhrali prestížnu skautskú súťaž a spomedzi skupín z celého Slovenska získali titul Družina roka 2012.

Prezident Ivan Gašparovič vyzdvihol, že sa toto stretnutie v Prezidentskom paláci stáva pravidlom: „Vždy ku koncu roku, kedy oslavujeme Vianočné sviatky, svetielko Betlehema nám má priniesť novú nádej, novú radosť zo života a pripomínať, že ľudia na svete sa majú mať radi, majú sa navzájom rešpektovať a majú si vytvárať podmienky pre to, aby svet bol lepší a krajší.“

Skauti 22. decembra 2012 prostredníctvom skautských dobrovoľníckych skupín začnú postupne doručovať Betlehemský plamienok vlakmi do 300 miest a obcí po celom Slovensku a až do Štedrého dňa ho ďalej rozdávať vo svojom okolí.

Image frame+

Prezident SR s delegáciou Slovenského skautingu, ktorá mu 15.12.2012 odovzdala Betlehemské svetlo. Foto: Matej Višňovec

Doplňujúce informácie

Aktuálne informácie o Betlehemskom svetle a ďalšie tlačové správy: www.betlehemskesvetlo.sk

Na webstránke www.betlehemskesvetlo.sk/mapa sa dajú prehľadne vyhľadať údaje, ktorý vlak a o koľkej doručí Betlehemské svetlo do železničných staníc troch stoviek miest a obcí. Taktiež na ktorom mieste a kedy bude Betlehemské svetlo k dispozícii pre odpálenie.

O Slovenskom skautingu

Slovenský skauting s 5 000 členmi patrí medzi najväčšie a najaktívnejšie občianske združenia pre deti a mládež v Slovenskej republike. 92 percent jeho členskej základne tvoria deti a mládež do 18 rokov. O ich výchovu a neformálne vzdelávanie sa stará 700 kvalifikovaných dospelých dobrovoľníkov. Skauting pôsobí v 49 okresoch Slovenska, celkovo v 70 mestách a obciach. Slovenskí skauti oslávili v roku 2007 spoločne s ďalšími 38 miliónmi skautiek a skautov v 216 krajinách na celom svete významné výročie – 100 rokov skautingu. Budúci rok, v roku 2013 zasa oslávia výročie 100 rokov skautingu na Slovensku.

Ďalšie informácie o Slovenskom skautingu, jeho projektoch a činnosti

Vydavateľ správy:
Slovenský skauting, o. z.

Koordinátor Betlehemského svetla:
Marián Suvák