Svetlo sa vlakmi dostane do viac ako 300 miest a obcí, Šurany – Zlaté Moravce bez posádky

20 december 2014

V sobotu 20. 12. 2014 sa od skorého rána rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť Betlehemské svetlo po Slovensku. V priebehu dňa ho doručia po 25 hlavných i vedľajších železničných tratiach do viac ako 300 miest a obcí. Postupne tak na celom území Slovenska budú v jednotlivých mestách zažíhať svetielka ako články reťaze, aby krátko pred polnocou vytvorili Reťaz svetla a symbolicky tak spojili celé Slovensko.

Pozrite si presný zoznam vlakových spojení.

Trasa Šurany – Zlaté Moravce bez hliadky so Svetlom

Aj napriek snahe prinášať Betlehemské svetlo do nových a nových miest na Slovensku sa nám tento rok podarilo úspešne obsadiť jednu z dvoch novo-pridaných vlakových trás. Pridané vlakové spojenie  7506   na trase Zvolen – Kremnica – Horná Štubňa vyrazí zo Zvolena o 12:45, v Kremnici bude 15:10 a v Hornej Štubni 15:35. Podrobnosti o všetkých zastávkach nájdete na MAPE.

Žiaľ vlakové spojenie 5807 na trase Šurany – Zlaté Moravce s odchodom 14:28 a príchodom do cieľovej stanice 15:28 sa nám nepodarilo obsadiť žiadnou hliadkou. Najbližšie tak Svetlo dorazí 20.12.2014 o 9:08 vlakom R 811 Gemeran. K dispozícii bude taktiež u miestnych skautov v Topoľčiankach.

Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie a pevne veríme, že Betlehemské svetlo si do tejto lokality nájde svoju cestu aj bez vlakového spojenia Os 5807.