Vlakové trasy pre rozvoz Betlehemského svetla v roku 2013

6 november 2013

Tradícia malého a nenápadného svetielka z Betlehemu, ktoré sa stalo súčasťou našich sviatkov radosti a pokoja pokračuje aj v tomto roku 2013. Svetielko Vianoc tak bude môcť opäť zapáliť lásku v našich srdciach.

Tento rok sa tak už po 24. krát zapojíme do Betlehemskej štafety, ktorá prostredníctvom každého jedného skauta, či skautky zapáli ten malý kúsok veľkolepého svetla.

V aktuálnej fáze príprav si môžete pozrieť vlakové trasy po ktorých členovia Slovenského skautingu rozvezú v sobotu 21. decembra Svetlo z Betlehema do viac ako 300 obcí, do niekoľkých stoviek kostolov a tisícok domácností. Tohtoročný zoznam vlakov oproti tomu minuloročnému ovplyvnili v istej miere zmeny v grafikone ŽSSK platné od 15. decembra 2013.

Už tradične prvým vlakom, ktorý začne túto Betlehemskú šťafetu bude aj tento rok R 831 Tajov  na trase Bratislava – Zvolen, ktorý sa rozbehne z Bratislavskej hlavnej stanice o 6:01.

Zmeny v odchodoch

Zmeny sa týkajú len posunutia odchodov vlakov, vo väčšine prípadov len o pár minút. Niekoľko spojov bolo však,  v dobrej viere na základe pozitívnych zmien v grafikone, posunutých o niekoľko hodín, vďaka čomu sa umožní lepšia dostupnosť pre odpálenie Svetla. Týka sa to najmä vlaku 2020 na trase Bratislava – Kúty , ktorý tento rok vyrazí v poobednom čase 14:16. Následne budú posunuté aj prípoje 2478 na trase Kúty – Skalica  a 2617 na trase Kúty – Trnava.

Nové trasy

V snahe priniesť každoročne Svetlo do nových lokalít a miest boli oproti minulému roku pridané vlakové spojenia 5910   na trase Levice – Štúrovo, 6059   na trase Čata – Šahy, 4172   na trase  Žilina – Čadca a 6105   na trase Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica. Znovu obnoveným vlakom so skautskou posádkou nesúcou Betlehemské svetlo je 8774   na trase Košice – Lipany. Potešiť sa môžu aj obyvatelia Stakčína, ktorým príde Svetlo vlakom 9423 na trase Humenné – Stakčín o 19:25, teda o dve hodiny skôr.

V prípade, že by ste mali záujem o pridanie inej vlakovej trasy či novej lokality, tak nás prosím kontaktujte na e-mailovej adrese svetlo@skauting.sk.